Rozwód a pomoc prawna

0
2113
Rozwód a pomoc prawna

Rozwód jest zazwyczaj bardzo bolesnym wydarzeniem dla całej rodziny. Warto w tym czasie skorzystać z pomocy doświadczonego prawnika, który pomoże łagodniej przejść przez ten etap. Pomoc prawna przy rozwodzie jest bardzo ważna, szczególnie gdy chodzi o przyznanie opieki nad dziećmi, ustalenie wysokości alimentów czy podział majątku pomiędzy małżonkami.

Dzięki pomocy doświadczonego prawnika rozwód można uzyskać w znacznie krótszym czasie. Oczywiście nie są to tanie usługi, w zależności od charakteru sprawy za takie usługi trzeba zapłacić zazwyczaj kwotę kilkuset złotych.

Starając się o rozwód Rzeszów warto poszukać dobrego prawnika za pomocą wyszukiwarki internetowej. W wynikach wyszukiwania przeważnie pojawiają się prawnicy z najbliższej okolicy co znacznie ułatwia kontakt i późniejszą współpracę.

Zazwyczaj dostępne są tam także opinie innych klientów, którzy korzystali z usług danej kancelarii. Ułatwiają one wybór konkretnej placówki i prawnika. Wiele osób ma szansę na uzyskanie prawnika z urzędu, którego usługi są bezpłatne. Przeważnie prawo takie mają osoby bezrobotne, więźniowie czy osoby o bardzo niskich zarobkach. Jest to w wielu przypadkach świetne rozwiązanie i nieoceniona pomoc. Niekiedy poprzez szczegółowo określone KTMH – prawo rodzinne można jeszcze scalić. Między innymi osoby bardzo wierzące często nie chcą rozwodu, gdyż chcą dać sobie drugą szansę.

Dobrą alternatywą dla rozwodu jest separacja. Jest to świetne rozwiązanie gdy małżonkowie na przykład nie mają innych partnerów i rozważają wspólne życie w przyszłości. Najczęściej na separacje decydują się osoby, które nie są do końca przekonane co do rozwodu. Przez czas separacji małżonkowie mogą dobrze przemyśleć swoją decyzję i naprawić błędy. Formalnie para nadal pozostaje małżeństwem jednak zazwyczaj mieszkają osobno i żyją na własne rachunki. Separacja jest w niektórych sytuacjach korzystniejszym rozwiązaniem niż rozwód, szczególnie w sytuacji gdy małżonkowie wychowują małe dzieci i uczciwie dzielą się opieką nad nimi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here