Kilka wskazówek jak zmaksymalizować swoje szanse na giełdzie

0
529
Kilka wskazówek jak zmaksymalizować swoje szanse na giełdzie

Inwestycje giełdowe w akcje spółek to jeden z najbardziej tradycyjnych, ale równie co inne wymagających sposobów na samodzielne realizowanie transakcji. Początkujący inwestorzy mogą poczuć się niezwykle zniechęceni liczbą informacji do przyswojenia. Postaramy się jednak wybrać te wskazówki, które już od pierwszego momentu zwiększą nasze szanse na zyskowne transakcje.

Stwórz odpowiednią strategię inwestycyjną

Żaden inwestor nie powinien rozpoczynać swojej przygody, bez jasnego planu transakcyjnego, który pozwoli trzymać w ryzach emocje i metodycznie realizować założenia. Handel akcjami bez strategii to jak błądzenie przez mgłę, podczas którego niechybnie uszczuplą się nasze oszczędności. J

aki jest nasz horyzont czasowy? Jaki mamy apetyt na ryzyko? Jakie są warunki wejścia i wyjścia z transakcji? To podstawowe pytania, które musimy sobie zadać, próbując swoich sił na giełdzie. 

Zapoznaj się z platformą inwestycyjną

Jedną z najmniej rozsądnych rzeczy, którą możemy zrobić jako inwestorzy to rozpoczynanie transakcji bez dokładnego poznania platformy inwestycyjnej, jej narzędzi oraz potencjału. Sprawdź na stronie, co oferują brokerzy, jakie walory inwestycyjne możemy zakupić i na jakich zasadach działa kwestia prowizji oraz innych opłat. Szkoda by było, by przez nasze lenistwo kapitał przypadkowo został poświęcony dodatkowym kosztom.

Zarządzaj kapitałem w sposób optymalny

Jedną z największych zalet inwestowania w akcje dzisiaj jest wyjątkowo niska bariera wejścia. Do zainwestowania wcale nie potrzebujemy dziesiątek tysięcy złotych. Pierwsze transakcje możemy rozpocząć nawet z kwotą 500 złotych. Bez względu jednak na to, czy inwestujemy drobne kwoty, czy też większość naszych oszczędności, z taką samą powagą powinniśmy podchodzić do kwestii zarządzania kapitałem.

W tym aspekcie stworzono już wiele strategii i zasad, które mogą pomóc nam dostosować nasz apetyt na ryzyko i styl inwestycyjnych do faktycznych i realnych zasad. Pamiętajmy o stop loss i o analizie fundamentalnej, która pozwoli nam uciec z rynku, zanim spadną na niego niezwykle ważne dane. 

Emocje to wróg inwestycji

Psychologia inwestowania to trzeci, po analizie technicznej i analizie fundamentalnej obszar wiedzy, który musimy stale rozwijać, starając się rozwijać swoje kompetencje do inwestycji. Pod żadnym pozorem nie możemy lekceważyć potęgi emocji, które targają nami podczas zyskownych, a szczególnie stratnych transakcji.

Podczas naszych przygód z inwestowaniem w akcje będziemy czuć chciwość, radość, zawód, smutek i wiele więcej. Musimy nauczyć się nad tym panować i wyłączyć emocje, zastępując je twardymi zasadami pochodzącymi wprost z naszej strategii inwestycyjnej. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here