Powłoka ceramiczna do zabezpieczenia lakieru

0
504
lakier samochodowy

Obecnie coraz więcej właścicieli samochodów decyduje się na zabezpieczenie lakieru samochodowego specjalnymi uszczelniaczami, może to być na przykład wosk samochodowy czy bardziej trwała powłoka ceramiczna.

Powłoki ceramiczne składają się przede wszystkim z dwóch głównych składników, a mianowicie dwutlenku krzemu i dwutlenku tytanu. Ale to, z czego są zrobione, jest prawdopodobnie mniej ważne niż to, co robią takie powłoki na lakierze samochodowym.

Powłoki ceramiczne na lakier samochodowy

Powłokę ceramiczną nakłada się na powierzchnię lakieru i wyrównuje, aby uzyskać wspaniały połysk, który utrzymuje się przez lata, a nie miesiące jak w przypadku wosków samochodowych. Powłoka ceramiczna działa poprzez wypełnienie maleńkich porów farby i wyrównanie wszelkich mikroskopijnych nierówności, aby uzyskać połysk i gładkość, które nie były wcześniej dostępne przy użyciu technologii wosku lub uszczelniacza.Po nałożeniu powłoki ceramicznej lakier wydaje się głębszy i bogatszy, co daje lepszy połysk. Lakier samochodowy będzie miał również nowe właściwości, przede wszystkim będzie hydrofobowy. Hydrofobowość zasadniczo oznacza odpychanie wody, co oznacza łatwiejsze mycie i suszenie samochodu, jak również zapobieganie powstawaniu plam i zacieków z wody, które są trudne do usunięcia i pogarszają wygląd lakieru. Powłoki ceramiczne chronią również lakier samochodowy przed problemami środowiskowymi, takimi jak plamy na lakierze z ptasich odchodów, soków drzew, smoły, utleniania i innych.Chociaż powłoka poprawia twardość, a tym samym pomaga zapobiegać drobnym uszkodzeniom lakieru, większość z nich nie udziela gwarancji na zarysowania. Ważne jest, aby wyjaśnić, że na rynku dostępne są również powłoki ceramiczne dla majsterkowiczów. Jednak produkty te różnią się znacznie jakością i są raczej trudne do przygotowania i prawidłowego zastosowania. Jeśli zdecydujemy się na nałożenie powłoki ceramicznej, warto aby aplikacji dokonał doświadczony detailer. Z pewnością ceramika lakieru Wrocław to odpowiednie rozwiązanie, jeśli chcemy na długi czas zabezpieczyć powierzchnię pojazdu i wydobyć z niego piękny blask.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here