Praca za granicą dla par bez języka

3
2155
praca za granicą dla par bez języka

Polacy wyjeżdżający do pracy za granicę najbardziej obawiają się bariery językowej. Jest to nie lada wyzwanie gdyż pracodawcy coraz częściej wymagają znajomości języka przynajmniej w zakresie podstawowym. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej gdy na zachód wyjeżdżamy samodzielnie, nie korzystając z usług żadnej agencji pracy za granicą. Dobrym pomysłem jest wyjazd za granicę ze swoim partnerem lub partnerką. W dwie osoby zawsze jest raźniej i można łatwiej zorganizować pewne sprawy. Praca za granicą dla par bez języka również się znajdzie. W krajach zachodniej Europy wciąż brakuje pracowników do wykonywania najprostszych prac fizycznych, do których znajomość języka nie jest niezbędna.

Jak zorganizować wyjazd?

Przed wyjazdem upewnij się, że wszystkie Twoje dokumenty są ważne. W przypadku Unii Europejskiej wystarczy dowód osobisty, który należy wymieniać co 10 lat. Koniecznie zadbaj o odpowiednie ubezpieczenie. Szczególnie to, które obejmuje koszty leczenia szpitalnego (tzw. KL). Uchroni to przed koniecznością spłaty nawet kilkuset tysięcy złotych w razie nieszczęśliwego wypadku.

Jeśli wyjeżdżamy do pracy do konkretnego, znanego już nam pracodawcy warto sprawdzić czy on w ogóle istnieje. Najlepiej sprawdzić adres siedziby w Google i poprosić o numer telefonu w celu bezpośredniego skontaktowania się.

Z agencją czy bez?

Jeśli nie chcemy brać na swoje barki ciężaru związanego z organizowaniem wyjazdu lub zwyczajnie nie mamy na to czasu, możemy skorzystać z usług jednej z wielu agencji pośredniczących w poszukiwaniu pracy za granicą. Agencje takie oprócz załatwienia wszelkich formalności związanych z wyjazdem zajmuje się także organizowaniem transportu oraz zakwaterowania na miejscu. Również transport z miejsca zamieszkania za granicą do miejsca zatrudnienia leży w gestii agencji. Pobiera ona oczywiście za to ustaloną wcześniej opłatę, jednakże dla osób ceniących sobie wygodę i brak problemów jest to idealna opcja. Pamiętajmy jednak o tym aby dokładnie czytać umowy podpisywane z agencjami. Warto sprawdzić i przeanalizować wszystkie punkty umowy aby potem uniknąć rozczarowania.

Praca za granicą dla par bez języka

Pracę bez kwalifikacji językowych znajdziemy głównie przy drobnych pracach fizycznych na halach produkcyjnych r oaz w branży ogrodniczej i rolniczej. Większość tego typu ogłoszeń pojawia się w Holandii i Niemczech. Do takich prac nie jest potrzebne nawet podstawowe posługiwanie się obcym językiem. Z czasem samoczynnie nauczymy się pewnych zwrotów i zaczniemy płynnie mówić w danym języku. Wtedy mamy szansę na awans na lepiej płatne stanowisko pracy. W każdym kraju bez problemu uda się nam także porozumieć znając choć podstawowe zwroty w języku angielskim. Jest to uniwersalny język, którym włada większość ludzi w Europie. Chyba każdy miał z nim bowiem styczność podczas edukacji w szkole podstawowej lub liceum.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here