Pożyczka dla młodych

0
1216
Pożyczka dla młodych

Banki i inne instytucje finansowe posiadają szeroki portfel instrumentów finansowych przeznaczonych dla różnych grup wiekowych i zawodowych. I tak w ofercie każdego banku znajdziemy miedzy innymi kredyty gotówkowe, samochodowe czy studenckie. Oczywiście nie może się także obejść bez kredytów hipotecznych na zakup mieszkania. Co ciekawe coraz więcej banków wprowadza do swojej oferty specjalne produkty przeznaczone dla młodszych klientów. W ten sposób w niemal każdym już banku znajdziemy specjalny produkt nazywany: pożyczka dla młodych. Na jakiej zasadzie jest ona udzielana? Jakie są warunki i koszty? Zapraszamy do dalszej części artykułu, w którym jednak skupimy się na pożyczkach udzielanych nie przez banki, a przez różnego rodzaju firmy pożyczkowe.

Pożyczka dla młodych

Pożyczka dla młodychW powszechnej świadomości dotyczącej pożyczek tzw. chwilówek wciąż utarło się, że do jej uzyskanie wystarczy ukończenie 18 lat i przekazanie danych z dowodu osobistego. Jak się jednak w praktyce okazuje, wiele firm podnosi kryterium wieku i aby otrzymać szybką pożyczkę dla młodych należy ukończyć 21 lat. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich firm, jednak jest to dość zauważalny trend na rynku.

Firmy pożyczkowe doskonale zdają sobie sprawę z faktu, iż osoby które nie osiągnęły jeszcze wieku 21 lat to najczęściej uczniowie, którzy nie posiadają jeszcze stałego źródła dochodu pozwalającego na regularną spłatę zobowiązań. Istnieje więc ryzyko, że pożyczki takie będą przeterminowane i nie zapewnią firmie pożyczkowej odpowiednich korzyści finansowych. Dlatego granica wieku ustalona przez pożyczkodawców stanowi nie jako zabezpieczenie ich interesów. Uznają one, że osoby, które ukończyły 21 rok życia posiadają już w miarę stabilne zatrudnienie, które pozwoli im systematycznie regulować zobowiązania finansowe. nie narażając tym samym firm pożyczkowych na straty lub utratę płynności finansowej.

Rankingi pożyczek

Jak w przypadku innych pożyczek oraz wszelkich produktów finansowych, warto jest przed wybraniem konkretnej oferty skorzystać z wielu dostępnych porównywarek pożyczkowych. Może się bowiem okazać, że oferta, która wydawała się nam bardzo korzystna jest co najwyżej średnia a inne firmy przedstawiają o wiele lepsze i bardziej korzystne finansowo oferty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here