Kredyt konsumpcyjny

0
1220
Kredyt konsumpcyjny

Rynek finansowy oferuje nam różne rodzaje kredytów i zobowiązań finansowych. To, jakie konkretnie wybierzemy obliguje nas do przestrzegania określonych praw i wynikających z nich obowiązków. Prawo dokładnie reguluje to, jak wyglądają koszty przy określonych rodzajach kredytów. W Polsce wciąż najbardziej popularnym kredytem pozostaje kredyt konsumpcyjny. Pozyskane dzięki niemu środku pozwalają nam na spłacenie wszystkich bieżących potrzeb i niespodziewanych wydatków. Przyjrzyjmy się bliżej temu instrumentowi finansowemu.

Kredyt konsumpcyjny

Kredyt konsumpcyjnyWarunki zaciągnięcia kredytu konsumpcyjnego są dosyć jasne. Ogólne zasady reguluje ustawa o prawie bankowym a wszystkie szczegóły zawarte są w umowie, którą kredytobiorca i kredytodawca podpisują po wypełnieniu stosownego wniosku. W umowie zawarta jest przede wszystkim wysokość udzielanego kredytu, jego koszt czyli oprocentowanie oraz termin spłaty i ewentualnie harmonogram rat kredytowych. Istotną rolę odgrywa tutaj zdolność kredytowa kredytobiorcy, gdyś ma ona bezpośredni wpływ na wysokość zaciąganego kredytu oraz długość jego spłaty. Osoba z dużą zdolnością kredytową oraz pozytywną historią w BIK może liczyć na lepsze warunki oraz ograniczenie formalności podczas podpisywania umowy. Istotną kwestią dotyczącą kredytu konsumpcyjnego jest cel na jaki mogą być przeznaczone środki z niego pochodzące. Przeznaczony on jest bowiem na zaspokajanie potrzeb osób fizycznych, zatem nie może być wykorzystywany na różnego rodzaju wydatki związane za prowadzeniem działalności gospodarczej.

Kredyt konsumpcyjny – Rodzaje

Do kredytów konsumpcyjnych zaliczamy między innymi:

  • kredyty studenckie,
  • kredyty ratalne,
  • kredyty prowadzone w rachunku.

Ogólnie możemy je również podzielić na kredyty gotówkowe i bezgotówkowe. Obecnie najczęściej stosowaną formą udzielania kredytów są kredyty bezgotówkowe, w przypadku których środki finansowe wypłacane są bezpośrednio na rachunek bankowy kredytobiorcy.

Jak wybrać korzystny kredyt

Oferta na rynku jest bardzo duża, dlatego wybierając odpowiedni dla nas kredyt konsumpcyjny powinniśmy korzystać z dostępnych na rynku porównywarek kredytowych, dzięki którym wybierzemy oferty najbardziej dostosowane do naszych potrzeb, oraz takie, które pozwolą nam na znaczne obniżenie kosztów i co za tym idzie odpowiednich oszczędności.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here