Karta płatnicza dla dziecka- kiedy tak, a kiedy nie?

0
2067
Karta płatnicza dla dziecka- kiedy tak, a kiedy nie?

Dzieci obecnie chcą być coraz bardziej samodzielne – móc decydować o sobie, a niejednokrotnie o swoich finansach. Obowiązkiem rodziców jest nauczenie dzieci jak odpowiednio dysponować zgromadzonymi środkami, ale również wytyczenie pewnych granic, które mają zapobiegać nierozsądnemu wydawaniu pieniędzy. Częstą rozterką rodziców jest to, czy pociechy są już na tyle odpowiedzialne, aby posiadać własną kartę płatniczą, oraz czy będą potrafiły rozsądnie dysponować posiadanym kapitałem.

Na czym polega założenie karty płatniczej dla dziecka?

Przede wszystkim, otwarcie konta dla dziecka czy też rachunku młodzieżowego jest całkowicie darmowe. Zazwyczaj też nie ponosimy opłat za prowadzenie konta czy posiadanie karty debetowej. Możemy też  liczyć na darmowe przelewy internetowe czy wypłaty z bankomatów. To bardzo dobra i praktyczna opcja dla naszych dzieci, które zazwyczaj jeszcze nie mają własnych źródeł dochodu, a nie chcemy ponosić dodatkowych kosztów za prowadzone przez nich konto. Dodatkowo- karta płatnicza dla dziecka pozwala rodzicom na ,,cichą’’ kontrolę jego wydatków. Chodzi oczywiście o zapobiegnięcie roztrwonienia środków na rzeczy niepotrzebne- w tym celu rodzic może nałożyć na taką kartę płatniczą limit, po którego przekroczeniu dalsze transakcje będą niemożliwe.

W jakich przypadkach założyć dziecku kartę płatniczą, a w jakich nie?

Karta płatnicza dla dziecka świetnie sprawdzi się jako forma inwestowania w przyszłość dziecka. Takie konto możemy potraktować nie tylko jako ,,skarbonkę’’, ale też jak naukę mechanizmów zarządzania finansami. Przede wszystkim jednak w taki sposób nauczymy dziecko ogromnej odpowiedzialności oraz wartości pieniądza. Z tego powodu kartę płatniczą dla dziecka warto jest założyć tak naprawdę jak najwcześniej. Oczywiście w przypadku, gdy dziecko ma problemy z rozsądnym wydawaniem pieniędzy, warto poczekać z zakładaniem konta dla niego, a jeśli nie, przyda się baczna, ale jednocześnie dyskretna kontrola jego transakcji. Na stronie igoriacard.com możemy łatwo i szybko taką kartę zamówić, co jest dobrą opcją dla osób które cenią sobie załatwianie spraw on-line.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here