Co obejmuje polisa OC?

0
1700
Co obejmuje polisa OC?

Ubezpieczenie OC jest jedynym w Polsce obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym. Dotyczy szkód wyrządzonych przez kierowcę pojazdu, jednak jest przypisane do auta, a nie kierowcy. Jaki jest zakres i wartość polisy? Gdzie znaleźć najtańsze OC?

Czym jest polisa OC?

Do wykupienia polisy OC każdy właściciel pojazdu jest zobowiązany najpóźniej w dniu jego rejestracji. Polisa dotyczy odpowiedzialności cywilnej kierującego, a ubezpieczenie pokrywa wyrządzone przez niego szkody. Za stosunkowo niewielką roczną składkę zabezpieczamy swoje finanse, ponieważ wypadki i kolizje mogą doprowadzić do roszczeń opiewających na kilkadziesiąt, a w ekstremalnych przypadkach nawet i setki tysięcy zł.

Zakres polisy OC

Ubezpieczenie OC obejmuje zdarzenia, takie jak kolizja z innym pojazdem, potrącenie rowerzysty i uszkodzenie mienia na skutek uderzenia w budynek lub obiekt, a nawet potrącenie zwierzęcia. Ubezpieczenie pokrywa koszty naprawy pojazdów kiedy nastąpiła kolizja, odszkodowanie za całkowitą stratę, badania techniczne, holowanie, a w przypadku uszczerbku na zdrowiu także leczenie, rehabilitację, zadośćuczynienie i inne świadczenia. Polisa OC obowiązuje na terenie ponad 30 europejskich krajów, dlatego możemy z niej skorzystać również poruszając się autem za granicą. W przypadku szkód na osobach, wartość polisy OC wynosi ponad 5 milionów euro, jeśli chodzi o szkody na mieniu ponad 1 milion euro.

Cena ubezpieczenia OC

Chociaż zakres i podstawowa cena ubezpieczenia OC są regulowane ustawowo, oferty różnych towarzystw mogą znacząco od siebie odbiegać. Wszystko za sprawą stosowania oddzielnych taryf, jak również zniżek przysługujących kierowcom ze względu na wiek czy kolejne lata bezszkodowej jazdy. Dlatego warto porównać jak najwięcej ofert, które różnią się tylko ceną.

W jaki sposób znaleźć najkorzystniejszą ofertę?

Dobrym i pozwalającym na oszczędzanie czasu rozwiązaniem jest skorzystanie z internetowej porównywarki ubezpieczeń OC i innych ubezpieczeń komunikacyjnych, którą można znaleźć na stronie multiagencji ubezpieczeniowej cuk.pl. Klienci CUK po wypełnieniu formularza zyskują dostęp do ofert 30 sprawdzonych towarzystw ubezpieczeniowych, dzięki czemu łatwo wybrać najkorzystniejszą na rynku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here