Drukowanie katalogów – na co warto zwrócić uwagę przed wysłaniem projektu do druku?

0
1898
Drukowanie katalogów

Jeśli projektujesz katalog dla swojej firmy, powinieneś wiedzieć, że jego drukowanie nie jest wcale takie proste – aby praca w drukarni poszła gładko, przygotuj odpowiednio swój projekt. Wtedy możesz liczyć na szybką obsługę oraz bezbłędną realizację projektu. Co więc należy wziąć pod uwagę podczas projektowania katalogu?

Papier do druku – czym kierować się podczas wyboru?

Zastanów się nad rodzajem papieru, co jest bardzo ważne, jeśli chodzi o drukowanie katalogów. Aby odpowiednio go dobrać, weź pod uwagę poniższe czynniki.

  • Cena

Z zasady tańszy jest papier o niskiej gramaturze – im grubsza kartka, tym droższa. Budżetowe rozwiązanie na druk katalogu firmowego to zastosowanie papieru kredowego, satynowego bądź offsetowego.

  • Przeźroczystość

Jeśli nie chcesz, aby literki przebijały się na odwrót kartki, wybierz papier o wysokiej gramaturze oraz niskiej przepuszczalności – kreda błyszcząca oraz matowa o grubości minimum 130 gramów. Dobrym wyborem jest także papier 150 gramowy, którego nie przebija druku na drugą stronę aż w 97%.

  • Intensywność kolorów

Największą intensywność kolorów można uzyskać drukując na papierze kredowym i błyszczącym. Niestety, towarzyszy mu również połysk, który utrudnia czytanie katalogu przy dużym natężeniu światła. Kompromisem będzie realizacja projektu na kredzie matowej oraz satynie.

  • Możliwość pisania oraz przybijania pieczątek na kartach katalogu

W takim przypadku najlepiej sprawdzi się druk na papierze offsetowym. Przy zastosowaniu innego papieru własnoręczne notatki bądź firmowe pieczątki w końcu się rozmarzą.

Technologia klejenia drukowanych katalogów

W profesjonalnych drukarniach stosuje się specjalny klej PUR – produkt wyróżnia się trwałością, a dzięki niemu katalogi firmowe są estetyczne, dobrze zabezpieczone oraz solidnie skonstruowane.

Foliowanie okładki drukowanego katalogu

Foliowanie okładki katalogu to dodatkowa usługa, która jest szczególnie polecana wtedy, gdy chcemy otrzymać trwałą oraz odporną na zabrudzenia publikację. Możesz wybrać aż trzy rodzaje folii – na przykład w decydując się na druk w drukarni JKB Print. Każda z nich zmienia odrobinę odbiór nadrukowanych kolorów – to kwestia odbicia światła od powierzchni katalogu firmowego.

Drukowanie katalogów w JKB Print – nic bardziej prostego!

Jeśli nie wiesz gdzie wydrukować swój firmowy katalog, zapoznaj się z ofertą drukarni JKB Print – nie zapomnij jednak odpowiednio przygotować pliku do druku! Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z rozbudowaną ofertą usług firmy JKB Print.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here