Embedded finance to wyjątkowe rozwiązanie technologiczne, które na szeroką skalę jest implementowane w wielu sklepach internetowych, ale nie tylko. Dzięki tego rodzaju narzędziom przedsiębiorcy mogą oferować swoim klientom szeroką gamę wygodnych, intuicyjnych form płatności, takich jak raty, odroczona płatność czy też możliwość uiszczenia rachunku za pomocą jednego kliknięcia. Dzięki embedded finanse możliwe jest znaczne poprawienie doświadczeń użytkowników. Poniżej przedstawiamy szczegóły.
Embedded finance – definicja
Embedded finance to określenie dla niezwykle popularnej, wyjątkowej usługi, która w bezpośrednim tłumaczeniu oznacza „finanse wbudowane”. Mianem tym określa się specjalne rozwiązania polegające na zintegrowaniu rozmaitych usług finansowych i zaimplementowaniu ich w konkretnych aplikacjach bądź platformach zakupowych. Integracja ta sprawia, że użytkownicy poszczególnych sklepów internetowych zyskują dostęp do wielu przydatnych i bezpiecznych metod płatności, takich jak odroczona płatność, BLIK, raty i wiele innych.
Najważniejszy wyróżnikiem embedded finance jest fakt, iż tego typu rozwiązanie implementują wyspecjalizowane podmioty, takie jak banki bądź firmy faktoringowe, które mają w tym względzie odpowiednie doświadczenie oraz zatrudniają najlepszych specjalistów. Po implementacji embedded finance cała płatność jest realizowana w miejscu dokonywania zakupów, bez konieczności korzystania z usług pośredników. W ostatnich latach zauważalny jest dynamiczny wzrost popularności i znaczenia embedded finance, ponieważ użytkownicy cenią sobie miejsca, w których mogą bezproblemowo i wygodnie opłacać transakcje mając jednocześnie pewność, że podawane przez nich dane będą właściwie zabezpieczone.
Co oferują rozwiązania w zakresie embedded finance?
W ramach embedded finance oferowanych jest wiele wyjątkowych i niesamowicie wygodnych rozwiązań, które są dostępne bezpośrednio na stronie danego sklepu internetowego bądź aplikacji. Jedną z nich jest na przykład moduł płatności, które można realizować za pomocą jednego kliknięcia i to bez konieczności opuszczania danego sklepu. Mowa tutaj o takich opcjach jak płatność przez portfel Google Pay bądź Apple Pay czy samodzielnym podpięciu karty płatniczej, a dzięki temu klienci są bardziej skłonni do zrobienia zakupów, ponieważ cały proces finalizowania transakcji jest znacznie krótszy.
Kolejną ciekawą opcją są płatności odroczone – dzięki takiemu rozwiązaniu można zamówić produkt, a zapłacić za niego później, na przykład po 30 dniach. Jeszcze innym wyjątkowym rozwiązaniem są specjalne raty, nawet 0 procent, które cieszą się niesamowicie dużą popularnością. Proces wnioskowania o udzielenie finansowania jest maksymalnie uproszczony. Klienci po złożeniu wniosku otrzymują odpowiedź kredytową najczęściej w ciągu maksymalnie kilkunastu minut, a następnie dany sklep internetowy przystępuje do realizacji złożonego zamówienia. Szczegółowe informacje na temat embedded finance można sprawdzić na https://pragmago.tech/pl/porada/na-czym-polega-embedded-finance/.