Zajęcia z native speakerem – czy mają jakieś wady?

0
1750
Zajęcia z native speakerem – czy mają jakieś wady?

Uczenie się języka obcego może przybierać różne formy. Jedną z nich jest całkiem popularna metoda korzystania z zajęć prowadzonych przez osobę, która naucza swojego języka ojczystego. Skuteczność tego sposobu jest bardzo wysoka i polecana przez tych, którzy już z niej skorzystali.

Szybkie efekty

Osiągniecie zadowalających rezultatów w krótkim czasie jest możliwe nie tylko dzięki wybraniu odpowiedniej formy kursu, ale również dzięki zaangażowaniu się kursanta w naukę. Osoby, które chętnie uczestniczą w zajęciach, są aktywni i często się udzielają mają lepsze efekty od osób, które tego nie robią.

Plusem takich zajęć jest to, że osoba, która mówi w języku ojczystym jest w stanie więcej przekazać i lepiej nauczyć. Dlaczego? Dlatego, że przede wszystkim posiada poprawny akcent. Właściwa wymowa to klucz to swobodnej komunikacji i nie popełnienia słownego faux pas. Inną zaleta jest to, że native speaker doskonale zna pojęcia z języka potocznego. To również w znaczącym stopniu ułatwi komunikację i da możliwość zrozumienia tego, co chce nam przekazać rozmówca.

Czy są jakieś wady?

Na zajęciach z native speakerem używa się tylko języka zgodnego z odbywającym się kursem, na przykład angielskiego. W wielu szkołach języków obcych w Warszawie w wyjątkowych sytuacjach pozwala się stosować język polski, jednak częściej dzieje się tak w przypadku lektora angielskiego. Zdarza się, że native speaker nie mówi w języku polskim, dlatego niezbędna jest znajomość podstawowych zasad i zwrotów w języku angielskim. Osoby, które nie miały nigdy styczności z tym językiem powinny zacząć od innych kursów, by później przy pomocy native speakera podszlifować zdobyte umiejętności.

Jest to jednak mała wada w porównaniu do korzyści, jakie niesie ze sobą uczęszczanie na zajęcia z native speakerem. Efekty są zdumiewające. Choć początkowo brak możliwości komunikowania się w języku polskim może być uciążliwe, a momentami nawet frustrujące, to niezwykle warto skorzystać z tej metody, ponieważ szybko przynosi satysfakcjonujące rezultaty. 

Wpisz w wyszukiwarkę intensywne kursy angielskiego Warszawa” i wybierz Lincoln.edu.pl. Tam prowadzone są zajęcia z native speakerami o wieloletnim doświadczeniu w nauczaniu języków obcych, którzy z pewnością ułatwią Ci rozszerzenie umiejętności językowych. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here