Wniosek o kredyt

0
1117
Wniosek o kredyt

Obecnie spore grono Polaków znalazło się w bardzo trudnym położeniu. Wskutek ostatnich wydarzeń, doszło do czasowego zamknięcia lub częściowego ograniczenia działalności wielu firm, co dla wielu ludzi oznaczało brak pracy i oczywiście brak dochodów. Rząd stworzył co prawda różne programy, mające wesprzeć pracowników oraz samych pracodawców, ale wypłacane przez państwo pieniądze nie były w stanie pokryć poniesionych przez ludzi strat finansowych. Jeżeli i ciebie dotknął ten problem, najprawdopodobniej myślałeś już o wzięciu jakiejś pożyczki. Ludzie na ogół starają się unikać kredytów, ale jednak w niektórych sytuacjach stają się one wręcz niezbędne, bo pozwalają stanąć na nogi i ustabilizować się finansowo, by można było pójść dalej i znowu normalnie zarabiać. Jeżeli więc w najbliższym czasie masz zamiar udać się do banku i ubiegać się o pożyczenie większej kwoty, najpierw dowiedz się, jak wypełnić wniosek o kredyt, by wszystko poszło po twojej myśli. Niby nie jest to trudne, ale jednak o kilku kwestiach warto tutaj pamiętać.

Wniosek o kredyt

Wniosek o kredytTo, jak wygląda i z czego składa się wniosek kredytowy, zależy tylko i wyłącznie od typu pożyczki, o jaką zamierzasz się ubiegać. W pierwszej kolejności wybierz więc właściwy dla ciebie rodzaj kredytu. Jeżeli będzie to standardowy i najczęściej pożądany kredyt gotówkowy, istnieje bardzo duża szansa, że zdołasz go uzyskać nawet bez konieczności wychodzenia z domu. Instytucje bankowe coraz częściej idą na rękę potencjalnym klientom. Wychodzą na przeciw ich potrzebom i zmieniają swoje struktury działania, dzięki czemu dziś funkcjonują tak, jak niegdyś funkcjonowały wyłącznie instytucje pozabankowe. Jeżeli więc nie interesują cię jakieś większe pożyczki czy np. pożyczki hipoteczne, możesz spróbować załatwić wszystkie formalności przez Internet – na pewno będzie to dla ciebie wygodna opcja. W przypadku kredytu hipotecznego musisz jednak znaleźć trochę czasu na odwiedzenie stacjonarnej siedziby wybranego banku. Jest to więc równoznaczne z tym, że wniosek o kredyt może mieć formę zarówno papierową, jak i elektroniczną.

Wspomnieliśmy już wcześniej, że rubryki występujące we wniosku mogą znacznie różnić się w zależności od tego, o jaki kredyt zaczniesz się ubiegać

Pewne elementy są w nich jednak stałe. Wnioski kredytowe zawsze zawierają klasyczne formularze, które musisz uzupełnić podstawowymi informacjami na swój temat. Są to przede wszystkim dane osobowe oraz dane teleadresowe. Podajesz informacje zgodne z prawdą, czyli zapisujesz swoje imię, nazwisko, ale także numer PESEL, aktualny adres zamieszkania i numer telefonu, pod którym można będzie się z tobą skontaktować (czasem kredytobiorca może też podać adres e-mail). We wniosku zostaniesz również poproszony o zaprezentowanie swojego stanu cywilnego i podanie informacji o ilości posiadanych dzieci, a także wskazanie aktualnej formy zatrudnienia czy np. wysokości dochodów. Rubryk do wypełnienia będzie oczywiście dużo więcej. W kolejnych zostaniesz poproszony o podanie swoich miesięcznych kosztów utrzymania oraz dodatkowych zobowiązań, czyli np. wypłacanych regularnie alimentów. Niech nie zdziwi cię długość tej listy pytań. Niektóre banki tak bardzo starają się zabezpieczyć, że proszą potencjalnych kredytobiorców o podanie jeszcze wielu innych informacji na swój temat. To zupełnie normalne.

Teoretycznie wiesz już mniej więcej, czego możesz się spodziewać po wniosku kredytowym

Wniosek o kredytGdy już otrzymasz go od pracownika banku, nic nie powinno cię w nim zaskoczyć, dlatego bez trudu go uzupełnisz i oddasz, by jak najszybciej zacząć ubiegać się o pożyczkę. Pamiętaj jednak, że przy tak ważnych sprawach pośpiech nie jest wskazany. Nawet jeśli nader wszystko zależy ci na tym, by jak najszybciej otrzymać dodatkową gotówkę, bo np. twoja firma jest już na skraju bankructwa albo właśnie straciłeś pracę i nie masz za co utrzymać swojej rodziny, poświęć przynajmniej godzinę na dokładne zapoznanie się z wnioskiem, by nigdzie nie popełnić błędu. Przeczytaj go przynajmniej dwa razy. Dopiero potem zajmij się wypełnianiem poszczególnych rubryk, a gdy już wszystko będzie gotowe, sprawdź, czy podane przez ciebie informacje są zgodne z prawdą. W żadnym wypadku nie wolno ci natomiast podawać fałszywych danych. Nie staraj się niczego ukrywać, bo prawda i tak wyjdzie na jaw, a w taki sposób możesz jedynie całkowicie utracić szansę na zdobycie pożyczki.

Pamiętaj też, że w instytucjach bankowych pracują zwykli ludzie, którzy też zawsze mogą ci pomóc. Jeżeli więc wniosek o kredyt okaże się dla ciebie niezrozumiały i poczujesz, że nie potrafisz samodzielnie go wypełnić, od razu zgłoś się do działu obsługi klienta, by rozwiać swoje wątpliwości.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here