W jakim banku najlepiej wziąć kredyt gotówkowy?

0
2083
W jakim banku najlepiej wziąć kredyt gotówkowy?

Kredyty gotówkowa zaciągamy z różnych powodów. Zazwyczaj jednak główną motywacją jest brak większych oszczędności niezbędnych do zakupu jakiegoś dobra. Zdarza się na przykład tak, ze akurat trafiła się jakaś okazja na zakup samochodu w atrakcyjnej cenie lub na przykład wycieczki last minute. Jeśli nie posiadamy odłożonej odpowiedniej ilości gotówki to możemy się wspomóc kredytem gotówkowym. O ile oczywiście posiadamy zdolność kredytową i jesteśmy pewni, że będziemy w stanie spłacić ten kredyt bez większych problemów. W przeciwnym razie możemy narazić się na niemałe kłopoty. W jakim banku najlepiej wziąć kredyt gotówkowy? Która oferta będzie dla nas najbardziej atrakcyjna? Jak banki obliczają naszą zdolność kredytową? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziesz w dalszej części artykułu.

Czym jest zdolność kredytowa i jak jest obliczana?

Podstawową sprawą przy ubieganiu się o kredyt gotówkowy jest posiadanie wystarczającej zdolności kredytowej. Czym ona właściwie jest? Zdolność kredytowa to inaczej taki stan, w którym po opłaceniu wszystkich stałych opłat miesięcznych będziemy jeszcze w stanie bez problemu spłacić ratę kredytu o który się ubiegamy. Wpływ na wyliczenie zdolności kredytowej ma przede wszystkim wysokość i źródło naszych zarobków oraz wysokość stałych wydatków gospodarstwa domowego. Lecz na te wydatki nie składają się jedynie opłaty za rachunki i codzienne zakupy. Liczy się również to czy posiadamy już jakieś kredyty a jeśli tak to jakiej wysokości raty spłacamy. Jest to kluczowa sprawa w ocenie zdolności kredytowej. Analityk bankowy na podstawie tych informacji jest w stanie ocenić jaką ratę kredytową jesteśmy w stanie zaakceptować an tyle, aby jej spłata nie była zagrożona. Dlatego aby posiadać dobrą zdolność kredytową powinniśmy przede wszystkim ograniczyć stałe wydatki oraz zadbać o to aby otrzymywać stałe i wysokie wynagrodzenie, najlepiej z tytułu umowy o pracę.

Ile kosztuje kredyt gotówkowy?

Ile kosztuje kredyt gotówkowy?Każdy kredyt gotówkowy kosztuje. Banki nie są instytucjami charytatywnymi i muszą zarabiać. A zarabiają głównie na udzielaniu oprocentowanych kredytów. Co składa się na wysokość kosztów kredytu? Właśnie owo oprocentowanie, które jest głównym składnikiem kosztów. Oprócz tego będziemy musieli również w większości przypadków zapłacić prowizję za udzielenie kredytu. Oprócz tego do ogólnego kosztu dochodzi także wysokość składki WIBOR czy procent, na który banki pożyczają sobie pieniądze. Taki łączny koszt kredytu w ujęciu rocznym nazywany jest Roczną Rzeczywistą Stopą Oprocentowania (RRSO). Porównywanie RRSO jest najlepszym sposobem na skuteczne porównanie ze sobą kredytów różnych banków. Wszystko dlatego, ze niektóre oferty mogą proponować zerowe oprocentowanie i wysoką prowizję. Inne banki mogą przygotować odwrotną ofertę i zerową prowizją i wysokim oprocentowaniem. Bazując na tych danych ciężko byłoby nam porównać oba kredyty. Porównanie RRSO daje nam najlepsze spojrzenie na koszt obu kredytów.

W jakim banku najlepiej wziąć kredyt gotówkowy?

Gdy już wiemy w jaki sposób najbardziej efektywnie porównywać oferty różnych banków musimy się zastanowić która konkretnie ofertę wybrać, tak by kredyt kosztował nas jak najmniej. Możemy oczywiście samodzielnie porównywać RRSO wpisywane przy wszystkich ofertach jak i skorzystać z oferty jednej z wielu porównywarek kredytowych dostępnych w internecie. Takie porównywarki całkowicie automatyzują proces porównania ofert. Po wpisaniu kwoty kredytu oraz okresu w jakim zamierzamy ją spłacić otrzymamy wyniki, które możemy dowolnie sortować. Najczęściej będzie to sortowanie od najtańszego do najdroższego. Możemy wtedy bardzo łatwo zobaczyć jak bardzo różnią się oferty różnych banków pomimo tego, że na początku wydawały się do siebie bardzo podobne. Nie zawsze też kredyt z najniższą ratą będzie najtańszy. Niższa rata wiąże się bowiem często z wydłużonym okresem spłaty co sprawia, że w końcowym rozrachunku i tak zapłacimy więcej niż w przypadku spłaty kredytu z wyższą ratą.

Alternatywa dla kredytów bankowych

Alternatywa dla kredytów bankowychBanki nie zawsze zgodzą się udzielić nam kredytu. Jeśli nie posiadamy odpowiedniej zdolności kredytowej to raczej nie mamy na no liczyć w banku i musimy spróbować sił w firmie pożyczkowej. Firmy takie nie są tak skrupulatne w obliczaniu nasze zdolności oraz sprawdzaniu nas w rożnego rodzaju bazach takich jak BIK i KRD. Dlatego pożyczki są łatwiej dostępne dla wszystkich. Jednak coś za coś. Okazuje się bowiem, że pożyczki pozabankowe są dużo droższe w spłacie od tradycyjnych kredytów bankowych. Pomijamy tu oczywiście różnego rodzaju promocje dla nowych klientów i na myśli mamy jedynie standardowe warunki udzielenia pożyczek.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here