Oblicz ratę kredytu gotówkowego

0
1199
Oblicz ratę kredytu gotówkowego

Zastanawiasz się, w jaki sposób można obliczyć ratę kredytu gotówkowego? Wystarczy, że skorzystasz z kalkulatora kredytowego, a wiele aspektów związanych z kredytem, który chcesz zaciągnąć stanie się dla ciebie jasnych. Kalkulator kredytowy znajdziemy na stronie każdego banku. Dodatkowo możemy również korzystać z kalkulatorów pożyczkowych na stronach firm pożyczkowych, jeśli z tego rodzaju oferty chcielibyśmy skorzystać.

Oblicz ratę kredytu gotówkowego

Oblicz ratę kredytu gotówkowegoW jaki sposób można obliczyć ratę kredytu gotówkowego? Wystarczy, że w kalkulatorze kredytowym podamy wszystkie inne parametry kredytu, jaki będzie na najbardziej odpowiadał. Więc musimy przede wszystkim podać długość kredytu, natomiast takie parametry jak oprocentowanie i opłaty wnikające zaciągniętego kredytu automatycznie ustawione są na kalkulatorze prze bank. Trzeba jednak pamiętać, że im dłuższy okres spłaty kredytu jaki ustawimy na kalkulatorze, tym niższa rata nam wyjdzie. I odwrotnie – jeśli ustawimy krótki okres spłaty kredytu, to musimy się liczyć z kolei z bardzo wysoką ratą miesięczną. Czy jednak wysokość raty jest jedynym parametrem, jakim powinniśmy się kierować przy wyborze odpowiedniej oferty kredytowej?

Koszty kredytu – jak je obliczyć?

Zdecydowanie najważniejszym aspektem na jaki powinniśmy zwrócić uwagę przy zaciąganiu kredytu gotówkowego, są jego koszty. Analizując koszty nie możemy ograniczyć się tylko i wyłącznie do jego oprocentowania i wynikających z niego odsetek. Albowiem stanowią one bardzo ważny składnik kosztów, ale nie jedyny. Dlatego musimy również zwrócić uwagę na pozostałe składniki kosztów: marżę banku, opłatę za rozpatrzenie wniosku, czy też opłatę za przyznanie kredytu i koszty jego ubezpieczenia.

Jak więc wyliczyć całkowite koszty kredytu gotówkowego? W tym wypadku może posiłkować się bardzo przydatnym parametrem jakim jest RRSO. To rzeczywista roczna stopa oprocentowania która zawiera w sobie odsetki, a także wszystkie wyżej wymienione opłaty pobierane przez bank. Jest wyrażona w procentach i pozwala nam bardzo prosty sposób porównać wiele ofert bankowych. Im mniejszy RRSO, tym z mniejszymi kosztami musimy się liczyć zaciągając kredyt. Wskaźnik ten znacznie ułatwia selekcję odpowiedniej oferty kredytowej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKredyt 3000
Następny artykułRanking pożyczek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here