Najniższe oprocentowanie kredytu

0
1226
Najniższe oprocentowanie kredytu

Znalezienie kredytu z najniższym oprocentowaniem pośród wielu dostępnych ofert kredytowych jest obecną zadaniem stosunkowo dosyć prosty rysunek dzięki zastosowaniu tak zwanych porównywarek kredytowych to wystarczy że wyjdziemy na taką stronę internetową gdzie zostawię nas są oferty banków Szczytno i porównamy je pod względem różnorodnych parametrów. Już czas możemy wyselekcjonować kilka najtańszych ofert i pośród nich spróbować wybrać Tą która będzie najbardziej pasowała do naszych oczekiwań.

Najniższe oprocentowanie kredytu

Najniższe oprocentowanie kredytuWarto wiedzieć, że oprocentowanie kredytu i wynikające z niego odsetki należą do podstawowych kosztów, jakie musimy ponieść podczas obsługi kredytu. Warto wiedzieć, w jaki sposób ustalane jest oprocentowanie kredytów przez polskie banki. W tym miejscu musimy wspomnieć, że zgodnie z ustawą oprocentowanie kredytu nie może przewyższać czterokrotności stopy lombardowej. Stopa ta jest wyznaczana przez Narodowy Bank Polski. Niemniej jednak w związku z tym że oprocentowanie nie stanowi całych kosztów kredytu, to warto również zastanowić się, jakie inne opłaty są wliczane przez bank. Oczywiście bank może naliczyć sobie prowizję, opłatę za ubezpieczenie, marżę, czy też opłatę za rozpatrzenie wniosku. Jeśli te wszystkie koszty zsumujemy, to wyjdzie nam oprocentowanie rzeczywiste. Oprocentowanie rzeczywiste wyrażane jest przez wskaźnik RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania i dopiero ten parametr pokazuje nam, jakie są całkowite koszta. Tak więc jeśli szukamy najniższego oprocentowania kredytu, to musimy wiedzieć, że nie zawsze taki kredyt będzie również najtańszy. Albowiem ważne również są takie wskaźniki, jak długość okresu kredytowania, wysokość raty, czy też wysokość wkładu własnego.

Jak obniżyć koszty kredytu?

Zastanówmy się również, w jaki sposób można obniżyć koszty kredytu. Wydaje się, że najrozsądniejszym sposobem na obniżenie kosztów obsługi kredytu jest zaciąganie taki zobowiązań kredytowych, które spłacimy możliwie jak najszybciej. Albowiem długi okres spłaty wiąże się przeważnie z dużymi odsetkami, co znacznie podnosi koszty kredytu. Dlatego też jeśli mamy tylko taką możliwość, to bierzemy kredyty na jak możliwie najkrótszy okres spłaty. Wówczas możemy liczyć się z tym, że odsetki będą znacznie niższe, niż gdybyśmy ten okres wydłużyli. Warto również podjąć negocjacje z bankiem w kwestii wysokości pobieranych przez niego opłat. Musisz wiedzieć, że marża banku, opłata za rozpatrzenie wniosku, lub za przyznanie kredytu wcale nie musi być na takiej wysokości jaki zaproponuje bank. Zawsze możesz podejść negocjacje i stwierdzić, że te opłaty są dla ciebie za wysokie. Bank żeby nie stracić klienta, chętnie podejmie z tobą próbę dojścia do kompromisu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here