Kredyt obrotowy – co to jest i jak go dostać

0
1276

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą własne firmy, muszą codziennie zmagać się z wieloma problemami, które negatywnie wpływają na prosperowanie ich biznesu. Najtrudniejszą sytuacją dla każdego właściciela firmy są niewątpliwie przejściowe problemy finansowe spowodowane np. kryzysem gospodarczym w kraju, pandemią czy sezonowością. Niemożliwość opłacenia faktur czy zrobienia zakupów na towary niezbędne do prowadzenia działalności może poważnie zagrozić firmie.

Na szczęście nawet z takiej sytuacji można wyjść i dalej prowadzić biznes. Przejściowe kłopoty finansowe można rozwiązać za pomocą kredytu obrotowego https://habza.com.pl/kredyt-obrotowy/. Zobacz, czym on dokładnie jest, kto może go otrzymać i jak działa.

Kredyt obrotowy – co to jest?

Kredyt obrotowy to zobowiązanie finansowe, które dedykowane jest właścicielom firm. Pozwala on na zachowanie płynności finansowej przedsiębiorstwa. Środki pieniężne pozyskane w taki sposób można przeznaczyć na finansowanie bieżącej działalności przedsiębiorstwa. Pieniądze możesz wydać np. na:

– opłacenie faktur i rachunków,

– materiały niezbędne do produkcji,

– wypłaty dla pracowników.

Wielu przedsiębiorców traktuje także kredyt obrotowy jak poduszkę finansową swojej firmy. Jest tak, ponieważ takie zobowiązaniem można wziąć wielokrotnie i praktycznie w każdym momencie – pod warunkiem dobrej zdolności kredytowej przedsiębiorstwa. Kredyt obrotowy może uratować Twoją firmę przed bankructwem i jest bardzo pomocny szczególnie dla właścicieli małych i średnich biznesów.

Warunki kredytu obrotowego

Kredyt obrotowy można uzyskać na 3 lata – umowa zawierana jest na 12 miesięcy i może być przedłużona. To ile będzie wynosić kwota kredytu, zależy od zdolności kredytowej przedsiębiorstwa. Banki najchętniej udzielają tego typu zobowiązanie firmom, które istnieją od dłuższego czasu na rynku, a ich sytuacja finansowa jest stabilna. Praktycznie każdy bank wymaga od swoich klientów działania na rynku przez minimum rok. Osoby, które chcą wziąć kredyt na start działalności, muszą liczyć się z większymi kosztami kredytu ze względu na wyższe ryzyko niepowodzenia transakcji dla banku.

Sam proces wnioskowania o kredyt obrotowy wygląda bardzo podobnie jak w przypadku pozostałych rodzajów kredytów. Przedsiębiorca przed wizytą w banku powinien skontaktować się z doradcą kredytowym Habza Finanse. Pomoże on wybrać najlepszą ofertę dla Twojej firmy oraz zajmie się formalnościami. Taka pomoc w całym procesie ubiegania się o kredyt może okazać się dużym ułatwieniem i dodatkowo będziesz mieć pewność, że otrzymasz kredyt dopasowany do potrzeb swojego przedsiębiorstwa.

Rodzaje kredytu obrotowego

W zależności od potrzeb oraz oferty banku kredyt dla firm można otrzymać w dwóch wariantach. Mowa o kredycie obrotowym w rachunku bieżącym oraz kredycie obrotowym w rachunku kredytowym. Czym charakteryzują się oba te produkty?

Kredyt obrotowy w rachunku bieżącym to kredyt odnawialny, który przyznawany jest na okres 12 miesięcy. Aby otrzymać taki kredyt, należy założyć rachunek osobisty w danym banku oraz ustalić ile będzie wynosić limit środków, które co miesiąc będziesz miał do dyspozycji w ramach kredytu.

Kredyt obrotowy w rachunku kredytowym różni się od poprzedniego tym, że klient musi podać powód, przez który chce zaciągać zobowiązanie. Otrzymanych pieniędzy nie można przeznaczyć na inny cel. Taki kredyt przyznawany jest w jednej kwocie, bank przyznaje przedsiębiorcy konkretną sumę jednorazowo, a następnie trzeba spłacać ją w ratach. Taki rodzaj kredytu przypomina kredyt konsumpcyjny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here