Kalkulator pożyczkowy

0
1177
Kalkulator pożyczkowy

Bywają chwile kiedy trzeba zaryzykować. Bezpieczna przystań jaką daje pewna kwota pieniędzy na koncie oszczędnościowym może być jednak niewystarczająca do spełnienia swoich marzeń. Konieczne jest wzięcie kredytu pozwalającego na zakup wymarzonej nieruchomości. Niestety obecnie ceny na rynku pierwotnym i wtórnym szaleją… Wielu młodych ludzi nie może sobie pozwolić na więcej niż wynajem kawalerki. Z myślą o nich powstał kalkulator pożyczkowy.

Kalkulator pożyczkowy

Kalkulator pożyczkowyW internecie są strony umożliwiające określenie tego w jakim banku najlepiej zaciągnąć pożyczkę. Wystarczy poświęcić kilka minut na wpisanie odpowiednich danych, by komputer wyszukał najlepsze wyniki. W kalkulatorze wypisujemy kwotę, która nas interesuje, okres spłaty i przewidywalną ratę. Po chwili otrzymujemy wyniki dopasowane do naszych preferencji. Każdy bank oferuje inne warunki. Dla jednych klientów są one do przyjęcia, dla innych będą oznaczać kłopoty finansowe. Właśnie dlatego warto skonsultować się także z dobrym doradcą kredytowym mającym większe doświadczenie w zawieraniu umów z bankami komercyjnymi. Warto dodać, że konsultacja z doradcą kredytowym może oznaczać przyznanie kredytu nawet wtedy, gdy wcześniej bank był niezbyt chętny. Często słyszy się o sytuacjach, które o tym świadczą. Oczywiście najlepszą kartą przetargową jest umowa o pracę i dość wysoka pensja. Dlaczego jest to takie ważne?

Ponieważ tylko takie zatrudnienie zwiększa prawdopodobieństwo spłacenia kredytu w przewidzianym czasie. Czasami nawet pensja urzędnicza (dość niska jak na polskie standardy) pozwala na wzięcie pożyczki. A ta może się przydać do zakupu mieszkania. W większości przypadków osoby pracujące w innych branżach mogą poszczycić się większymi dochodami jednak bank niekoniecznie będzie patrzeć przychylnie na ich wnioski o udzielenie kredytu. Tak samo sytuacja wygląda u przedsiębiorców, którzy chcą wziąć kredyt indywidualny, a nie na firmę. Mimo wysokich dochodów nie do końca są oni pewnymi klientami.

W końcu w jednym miesiącu można zarobić ponad dwieście procent swojego normalnego zarobku, a w innym dokładać do interesu. Takie osoby także powinny zgłaszać się po pomoc do wykwalifikowanego doradcy kredytowego, aby móc wziąć pożyczkę na najlepszych warunkach. Należy zawszę pamiętać o tym, że bank ma ogromną korzyść z dawania kredytów, ponieważ spłaca się mu zarówno część kapitałową, jak i odsetkową. W głównej mierze to zarobek banku. Z tego też powodu nie można mieć kompleksów zgłaszając się do placówki i należy wybrać to co jest dla nas najkorzystniejsze. Chyba większość osób rozumie to, mimo wciąż pokutującego przekonania, iż należy uginać się przed urzędnikami bankowymi. To od nich zależy czy dostaniemy kredyt, ale nie musimy wybierać wśród mało korzystnych rozwiązań. W takim razie pozostaje zadać pytanie o to co jest korzystne dla kredytobiorcy, a co nie.

Na pewno najważniejsze jest oprocentowanie

Na pewno najważniejsze jest oprocentowanieIm niższe tym lepiej. Przykładem może być pożyczka na dziesięć tysięcy złotych. Biorąc pożyczkę na dziesięć procent będzie trzeba spłacić jedenaście tysięcy, ale wybierając opcję oprocentowaną na osiem tylko osiemset złotych. Oczywiście większość osób bierze na swoje nowe mieszkania i domy o wiele wyższe kwoty, więc odsetki również będą wyższe niż przykładowo wymienione kwoty. I na tym polega pułapka pożyczek, które nie są tanie. Czasami oczywiście można trafić na lichwiarskie oprocentowanie, dlatego wiadomo, iż każdą ofertę trzeba dokładnie przeanalizować zanim podpiszemy jakąkolwiek umowę. Większość banków stawia jednak na w miarę uczciwie pożyczki, bo wiedzą, iż klienci mogą ich polecić swoim sąsiadom, przyjaciołom… W końcu nasze społeczeństwo nauczyło się żyć wykorzystując kredyty. Niektórzy w ten sposób finansują tym swoje nowe inwestycje.

Przykładem może być kupowanie mieszkań pod wynajem. W Anglii posiadacz wielu mieszkań dla lokatorów prowadzi działalność i dostaje na kolejne inwestycje pożyczki na preferencyjnych warunkach. Niestety w Polsce nie jest to proste. Każdy z nas wie jak traktowani są ludzie chcący zarobić na własnym pomyśle. Często rzucane są im kłody pod nogi, a niewiele instytucji chce pomóc. Na całe szczęście każdy z nas może teraz skorzystać z pomocy doradcy, kalkulatora kredytowego. Dodatkowo można wzbogacić swoje informacje korzystając z odpowiednich stron poświęconych finansom. Niemal każdy może na nie wejść i zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat pożyczek oraz zasad ich spłaty. Głównie bierze się je na mieszkania, które następnie można sprzedać za wyższą cenę lub po prostu wynająć studentom. Cel inwestycji powinien być dobrze przemyślany, gdyż to od niego zależy to czy wzięcie kredytu ma sens czy też go nie ma. I chyba wszyscy o tym doskonale wiedzą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here