Czy mając komornika mam szansę na kredyt konsolidacyjny?

0
1687
Czy mając komornika mam szansę na kredyt konsolidacyjny?

Sytuacja nie wygląda najgorzej jeśli w miarę szybko opamiętamy się z zaciąganiem kolejnych zobowiązań. Regularna spłata i w miarę dobra sytuacja finansowa, pozwalają wtedy na pozyskanie kredytu konsolidacyjnego w banku i wyjście obronna ręka z nadmiernego zadłużenia. Oczywiście idealnie byłoby w ogóle do takiej sytuacji nie doprowadzać. Jednak zdajemy sobie sprawę, że sytuacje są różne. Teoria teorią, jednak rzeczywistość nie zawsze jest kolorowa.

Nadmierne zadłużenie i komornik

Niekiedy jest jeszcze gorzej. Zobowiązania, które wzięliśmy na swoje barki znacząco przekroczyły nasze możliwości finansowe. Może nie szukaliśmy pomocy bo nie wiedzieliśmy, że takowa jest możliwa. A może było to zwyczajnie nasze zaniedbanie. Nie ważne co było przyczyną takiego stanu rzeczy, że obudziliśmy się dopiero w momencie kiedy do naszych drzwi zapukał komornik. Kiedy sytuacja jest wręcz dramatyczna i bagatelizowanie zadłużenia nie jest już możliwe, zaczynamy szukać rozwiązania. Owszem późno, jednak warto wiedzieć, że nigdy nie jest za późno.

Czy mając komornika mam szansę na kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych z komornikiem – czy to w ogóle możliwe? Owszem, trzeba tylko wiedzieć jak i gdzie szukać. Nawet niewielkie opóźnienia i zaległości mogą przesądzić o tym, że nie otrzymamy kredytu w banku. Oznacza to, że mając zajęcie komornicze kredyt w banku jest praktycznie niemożliwy do uzyskania. Jednakże, na nasze szczęście, na rynku funkcjonują również instytucje pozabankowe, które mają w swojej ofercie kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych z komornikiem. Oczywiście i w tej sytuacji nie unikniemy weryfikacji pod kątem zdolności kredytowej, jednakże nie będzie ona tak restrykcyjna jak w przypadku kredytu konsolidacyjnego w banku.

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych z komornikiem to szansa na wyjście z zadłużenia, jednakże także w firmie pożyczkowej będziemy musieli dostarczyć dokumenty potwierdzające nasze dochody i zatrudnienie. Często ze względu na spory dług, do tego obciążony zajęciem komorniczym, które jeszcze dodatkowo zwiększa zaległość, firma pożyczkowa będzie wymagała dodatkowego zabezpieczenia. Niezależnie czy mówimy bowiem o banku czy instytucji pozabankowej, i jedna i druga chce mieć gwarancję, że odzyska pożyczone środki. Sytuacja natęża się zwłaszcza w sytuacji gdy środki kredytowane są osobie zadłużonej z komornikiem. Dlatego decyzja w sprawie kredytu konsolidacyjnego dla zadłużonych z komornikiem może być uzależniona od zabezpieczenia kredytu hipoteką na nieruchomości.

O czym jeszcze należy pamiętać? Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych z komornikiem nie będzie tani. Za pomoc w tak trudnej sytuacji przyjdzie nam słono zapłacić. Jednakże należy mieć na uwadze także to, że koszty komornicze nie są niskie i każdy miesiąc zwłoki powoduje, że nasze zadłużenie rośnie w szybkim tempie. Dlatego zawsze ale to zawsze, regularna spłata będzie tańsza aniżeli dalsze odkładanie spłaty długów, które sami zdecydowaliśmy się zaciągnąć.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here