Bloger podróżniczy w Azerbejdżanie – co warto zobaczyć?

0
2085
Bloger podróżniczy w Azerbejdżanie - co warto zobaczyć?

Świetną promocją dla biur turystycznych może być współpraca z blogerami i vlogerami podróżniczymi. Taka forma dodatkowego zarobkowania jest coraz popularniejsza, a wzajemna korzyść jaka wynika z takiej relacji biznesowej nie ulega wątpliwości. Osoby śledzące podróżnika dzięki jego rekomendacji chętnie sięgną po ofertę danego biura podróży. Jednak trzeba wybrać lokalizację, która nie jest pierwszym wyborem każdego turysty, aby zachęcić do częstszego korzystania z takich ofert. Doskonałym wyborem może być Azerbejdżan.

Wycieczki objazdowe po Azerbejdżanie – o czym należy pamiętać?

Choć blogerzy – podróżnicy najczęściej korzystają z niezależnego podróżowania, są i tacy, którzy korzystają z biur podróży, by potem podzielić się ze swoimi obserwatorami spostrzeżeniami na temat odwiedzonego miejsca. Aby pojechać do Azerbejdżanu trzeba mieć wyrobioną wizę, a także paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu, czego wymaga większość biur podróży. Bloger podróżniczy musi dopilnować jednej rzeczy, aby w jego paszporcie były jeszcze wolne strony.

Wycieczki objazdowe po Azerbejdżanie – co warto zobaczyć?

Azerbejdżan, a szczególnie jego stolica – Baku zachwyca bogactwem architektury, gdzie nowoczesność miesza się z tą sprzed wieków. Na uwagę zasługuje rzecz jasna pałac szyrwanszachów, a także muzeum historyczne. Dalej warto udać się do Samaxi, gdzie można zobaczyć wielki meczet Cum, pochodzący z VII wieku. Z kolei w wiosce Lahic można zobaczyć jak wyrabia się ręcznie kute wyroby miedziane. Z kolei w Oguz można zintegrować się z mieszkańcami i spróbować samogonu. Poznanie tradycji i folkloru jest szczególnie ciekawą częścią wyprawy. W Szeki warto zwiedzić pałac chanów szekijskich, a także centrum tradycyjnych rzemiosł, gdzie można nabyć jedwabne chusty z których słynie ten region. W Tufan Dag można skorzystać z możliwości wjechania kolejką na wysokość prawie 2000 m n.p.m. W Baku warto zobaczyć również cerkiew Cotari. Na Półwyspie Abszerońskim koniecznie trzeba zobaczyć Płonącą Górę, gdzie w miejscu ujścia gazu ziemnego pojawiają się ognie.

Wszystkie te atrakcje warto sfotografować, a tam gdzie to możliwe również sfilmować. Taki materiał na pewno będzie cieszył się dużym powodzeniem wśród obserwujących.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here