Poradnik jak zrobić stronę www?

0
1450
jak zrobić stronę www

Zakładanie własnej strony internetowej wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Wielu osobom ten proces kojarzy się z umiejętnością wprowadzania wielu trudnych komend, którymi charakteryzuje się język HTML. Na szczęście tworzenie stron w oparciu o ten język powoli odchodzi w zapomnienie, ponieważ istnieją o wiele prostsze metody na stworzenie własnej strony internetowej.

Jedną z nich jest na przykład WordPress, czyli system zarządzania treścią, który pozwala stworzyć stronę od podstaw, przy pomocy kilku kliknięć myszką. Jest to niezwykle wygodne i nowoczesne rozwiązanie, jednak nauka obsługi WordPressa wymaga trochę czasu. Warto jednak sprawnie posługiwać się tym narzędziem, ponieważ znajomość WordPressa może przynieść mnóstwo korzyści. Umiejętność tworzenia funkcjonalnych i estetycznych stron przy użyciu WordPressa może otworzyć przed nami wiele różnych możliwości pracy. Oprócz umiejętności obsługi tego narzędzia, warto pamiętać również o dwóch bardzo istotnych kwestiach, takich jak zakup i rejestracja domeny oraz zakup serwera hostingowego.

Domena to nic innego, jak nazwa naszej strony, którą wpisujemy w przeglądarkę. Najczęściej posiada ona rozszerzenie .pl. Domenę rejestruje za pośrednictwem specjalnych serwisów, które oferują tego typu usługi. Najczęściej zakup domeny to koszt rzędu kilkunastu złotych za cały rok. Wiele serwisów umożliwia nam przetestowanie domeny za darmo przez rok, jednak jeśli po roku zdecydujemy się na zakup testowanej domeny, będzie ona bardzo droga. Dlatego też warto zainwestować w domenę od samego początku, jeśli planujemy korzystać z niej dłużej niż przez rok. Oprócz domeny należy zainwestować również w serwer hostingowy, czyli miejsce w którym przechowywane są wszystkie dane naszej strony internetowej. Strona bez domeny i hostingu nie ma szansy powstać, dlatego należy zdać sobie sprawę, że jest to konieczny wydatek na starcie.

Warto zadbać również o to, aby nasza strona internetowa posiadała certyfikat SSL, czyli tak zwany certyfikat bezpieczeństwa. Chroni od przed niespodziewanymi sytuacjami, takimi jak np. wyciek danych. Jest to niezwykle istotne w przypadku, gdy prowadzimy sklep internetowy, w którym klienci zostawiają swoje dane personalne. Wyciek takich danych mógłby w bardzo dużym stopniu rzutować na korzystny wizerunek naszego sklepu, dlatego należy zadbać o to, aby takie sytuacje nie miały miejsca. Certyfikat SSL najczęściej dodawany jest jako gratis przy zakupie hostingu, jednak wiele firm oferuje zakup samego certyfikatu, dając na niego finansową gwarancję niezawodności. Warto zdać sobie sprawę z tego, że wyżej wymienione rzeczy stanowią absolutnie niezbędną inwestycję, jeśli myślimy o stworzeniu własnej strony internetowej.

Jeżeli chodzi o samego WordPressa, to warto powiedzieć kilka słów odnośnie tego, gdzie możemy nauczyć się sprawnie korzystać z tego narzędzia. Otóż w internecie możemy znaleźć całe mnóstwo płatnych kursów, dzięki którym dowiemy się jak krok po kroku tworzyć strony przy pomocy WordPressa. Jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ kursy te z reguły nie są drogie, a pozwalają zrozumieć zagadnienie praktycznie w całości. Jeśli jednak nie chcemy wydawać pieniędzy na kursy, to w internecie znajdziemy również dużo darmowych poradników, które pokazują, na przykład, jak założyć bloga na wordpress.

Narzędzie to cieszy się ogromnym uznaniem wśród osób, które decydują się na prowadzenie bloga, a sam blog jest jednym z najprostszych typów strony, w związku z czym wiele poradników zostało opracowanych właśnie w oparciu o tworzenie bloga. Bardzo ciekawym miejscem, dzięki któremu możemy nauczyć się obsługi wordpressa jest serwis stworzycstrone.pl. Na tej stronie znajdziemy mnóstwo porad dotyczących tworzenia stron, jednak najważniejszą cechą tego serwisu jest to, że możemy tam znaleźć obszerny poradnik krok po kroku jak zrobić własną stronę www. Tworzenie strony na wordpressie z pomocą stworzycstrone.pl może okazać się świetnym rozwiązaniem dla osób, które pragną nauczyć się tworzenia stron internetowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here