Czy nauczyciel powinien dzielić się swoją wiedzą w sieci?

0
1253
blog nauczyciela

Nauczyciel dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w czasie lekcji w szkole, ale czy to jedyne miejsce, w którym może aktywnie działać i opowiadać o swojej pracy. Oczywiście nie, świetną przestrzenią jest internet i blogosfera.

Często mówi się, że w internecie jest wiele nieprawdziwych informacji i uczniowie nie powinni korzystać z tego narzędzia np. w czasie odrabiania prac domowych. Warto jednak, aby rodzice segregowali treści i pokazywali swoim pociechom, że w sieci można znaleźć wartościowe materiały.  Współczesna edukacja pokazuje, że blog naukowy jest wygodnym, łatwym, a co najważniejsze sprawdzonym źródłem informacji zwłaszcza, jeśli jest prowadzony przez kompetentne osoby związane ze szkolnictwem np. nauczycieli.

Nauczyciel – bloger

Czy blog nauczyciela może zyskać dużą popularność? Oczywiście, że tak, niezależnie od tego, jaki kierunek w swojej twórczości obierze belfer, będzie mógł trafić do różnych grup odbiorców. Swoją twórczością może zaciekawić zarówno uczniów, jak i innych nauczycieli. Blog naukowy związany z nauczanym przedmiotem może zaspokoić głód informacji najbardziej zainteresowanych uczniów. Świetnie sprawdzi się również prezentowanie podstawowych zagadnień, dzięki którym uczniowie lepiej zrozumieją omawiane aspekty. Strona może stać się inspiracją dla innych belfrów. Opisywanie ciekawych pomysłów na prowadzenie zajęć jest czymś, co zainteresuje innych pedagogów z pasją i stworzy miejsce do dyskusji o kreatywnym nauczaniu.

Czy prowadzenie bloga pozytywnie wpływa na wizerunek nauczyciela?

Dodatkowa działalność nauczycieli zawsze jest pozytywnie oceniania zarówno przez uczniów, rodziców, jak i grono pedagogiczne. Prowadzenie bloga pokazuje nauczyciela jako osobę kreatywną i chętną do działania. Pasją do tworzenia może zarazić uczniów. A treści jakie publikuje, stają się jego wizytówką,potwierdzającą kwalifikacje. Posiadanie własnej strony podkreśla profesjonalizm i pozwala zbudować zaufanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here