Tani kredyt

0
963
Tani kredyt

Gdy stoimy przed wyborem dotyczącym odpowiedniego dla siebie kredytu gotówkowego, pierwszą naszą myślą jest wybór najtańszej opcji. Łączny koszt kredytu gotówkowego, czyli wszystko to co musimy oddać do banku często może wynosić nawet kilkadziesiąt procent samej sumy kredytu. Wybierając niższe raty i długi czas spłaty możemy nawet tego nie zauważać. Dzieje się tak, ponieważ oprócz samego oprocentowania do kosztów kredytu bank dodaje także prowizję za jego udzielenie oraz nieobowiązkowe ubezpieczenie. Takie dodatkowe koszta potrafią znacznie podnieść koszt kredytu ponad samo oprocentowanie, które to jest szczególnie wyróżniane w ofertach reklamowych przygotowywanych przez banki. Aby tani kredyt był na prawdę tani, powinniśmy dokładnie przeanalizować całą ofertę oraz sprawdzić ile wynosi RRSO, czyli roczna rzeczywista stopa oprocentowania kredytu.

Czym właściwie jest kredyt?

Tani kredytKredytem nazywamy sytuację, w której bank decyduje się na pozostawienie w naszej dyspozycji określonej ilości środków finansowych. Jest to taka ilość środków o jaką wnioskujemy do banku w odpowiednim wniosku kredytowym. Po pozytywnej akceptacji wniosku podpisujemy umowę z bankiem, która wyszczególnia wszystkie nasze prawa i obowiązki oraz opłaty jakie będziemy musieli wnieść w związku z otrzymaniem kredytu. Jest to rozłożone na określoną ilość miesięcznych rat. Oprócz tego, że do banku będziemy musieli oddać pożyczoną kwotę, będziemy musieli także zapłacić stosowne oprocentowanie, prowizję za udzielenie kredytu oraz ewentualnie jego ubezpieczenie. Kredyty są chętnie udostępniane klientom przez banki, głównie dlatego, że stanowią one dla nich świetne źródło zarobków. I to nawet pomimo tego, że konkurencja między bankami doprowadziła do dość ostrej wojny cenowej pomiędzy nimi.

Skuteczne porównanie kredytów

W gąszczu różnego rodzaju ofert kredytowych łatwo jest się pogubić. Ciężko jest wybrać ten najtańszy bazując na dostępnych informacjach i kalkulując kilkanaście różnych ofert. Dużo lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z porównywarek kredytowych. Są one dostępne w internecie na wielu różnego rodzaju finansowych stronach internetowych. Agregują one w swoich zasobach wszystkie aktualne oferty banków i w przyjazny dla internauty sposób wyświetlają je na ekranie monitora. Wystarczy tylko wprowadzić niezbędne dane takie jak kwota kredytu oraz okres w jakim chcemy go spłacić. Porównywarka szybko wyliczy wysokość ewentualnych rat i posegreguje się w odpowiedniej kolejności. Oczywiście oprócz wysokości raty powinniśmy w głównej mierze skupić się na łącznym koszcie kredytu, gdyż to ta wartość jest dla nas najważniejsza.

Który tani kredyt wybrać?

Tak na prawdę na tak zadane pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Można oczywiście stwierdzić, żeby wybierać ofertę najtańszą. Jednak jest to bardziej indywidualna kwestia. Wszystko zależy również od tego w jakim banku posiadamy konto osobiste. Jeśli mamy je od kilku lat w jednym banku to istnieje duża szansa na otrzymanie korzystnej oferty oraz błyskawiczne udostępnienie środków.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here