Symulacja kredytu

0
926
symulacja kredytu

Zaciągając jakiekolwiek zobowiązanie finansowe najbardziej interesuje nas wysokość raty, jaką co miesiąc będziemy musieli spłacać. Niestety w drugiej kolejności zwracamy uwagę na to, ile faktycznie pieniędzy będziemy musieli oddać do banku w końcowym rozrachunku. Jest to dość oczywisty błąd, ponieważ niejednokrotnie niska rata kredytu ukrywa olbrzymie zobowiązanie, które rozciągnięte na kilka, kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat sprawia, że do banku lub innej instytucji finansowej oddajemy zazwyczaj kilkadziesiąt procent więcej pieniędzy niż pożyczyliśmy.

Symulacja kredytu

Symulacja kredytuAby uniknąć takich sytuacji, dobrze jest wykonać odpowiednią symulację kredytu, dzięki której dowiemy się dokładnie jaki koszt poniesiemy, oraz na co składają się poszczególne raty kredytowe. Dzięki temu będziemy mieli pełną kontrolę nad naszym kredytem i będziemy w pełni świadomi tego na co wydajemy nasze pieniądze i ile tak na prawdę kosztuje kredyt. Każda rata kredytowa składa się bowiem z części kapitałowej i odsetkowej. Można więc powiedzieć, że osobno spłacamy pożyczone pieniądze i osobno płacimy odsetki wynikające z umowy. Całość jest jednak tak obliczona, aby wysokość raty pozostawała bez zmian. Teoretycznie więc z punktu widzenia kredytobiorcy nic się tak na prawdę nie zmienia. Faktycznie jednak na samym początku spłacamy w głównej mierze odsetki a dopiero potem kapitał.

Taką symulację najczęściej wykona za nas bank a po podpisaniu umowy otrzymamy na adres e-mail dokładną symulację kredytu oraz harmonogram spłat. Warto jednak skorzystać z zewnętrznych narzędzi jeszcze przed podjęciem jakichkolwiek wiążących decyzji. Po wprowadzeniu wszystkich danych wejściowych dotyczących kredytu otrzymamy symulację kredytu dostępną w wygodnej formie.

Wszystkie zobowiązania finansowe powinniśmy zaciągać świadomie, dlatego takie narzędzia jak symulacje kredytu czy porównywarki kredytowe powinny być przez nas jak najczęściej używane, aby odfiltrowywać te najmniej korzystne dla nas oferty. Korzystając tylko z atrakcyjnych ofert jesteśmy w stanie zaoszczędzić duże sumy pieniędzy i bardziej skutecznie kontrolować własny majątek. Pamiętajmy o tym składając kolejny wniosek kredytowy lub umawiając się na wizytę z doradcą kredytowym.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here