Sposób na ochronę prywatności

0
2333
Sposób na ochronę prywatności

Filtry prywatyzujące to niezwykle ciekawe i przydatne akcesoria, które pozwalają zachować prywatność w miejscach publicznych czy w biurach podczas pracy. Choć rozwiązanie to nie jest jeszcze powszechne, to szybko zyskuje na popularności. Wiele pozytywnych opinii zadowolonych użytkowników i funkcjonalność sprawiają, że filtry prywatyzujące są na najlepszej drodze, aby zostać hitem wśród dodatków biurowych. Czym zatem są ? Jak funkcjonują ? Czy warto ich używać ? Odpowiedzi na te pytania wraz z przydatnymi informacjami w dalszej części tekstu.

Czym są filtry prywatyzujące ?

Filtry prywatyzujące to specjalne nakładki lub folie, które nakłada się, lub nakleja na wyświetlacze. Możemy ich używać zarówno na laptopach, jak i urządzeniach mobilnych takich jak tablety czy smartfony. Ich rolą jest ochronienie prywatności użytkownika komputera w taki sposób, aby osoby postronne nie widziały, co robimy na komputerze. Inni pracownicy lub przechodnie widzą jedynie czarny ekran a my komfortowo używać urządzenia. Proces montażu jest bardzo prosty i nie sprawia wielu problemów. Nakładki mocuje się przy pomocy specjalnych uchwytów lub naklejek a folie tak jak folię ochronną na wyświetlacz. W razie chęci usunięcia filtra folia nie pozostawia żadnych śladów.

Dużym plusem używania folii zamiast filtrów i nakładania jej na ekran jest fakt, że w pewnym stopniu zabezpieczy też wyświetlacz przed zarysowaniem lub zabrudzeniem. Filtry prywatyzujące można kupić w sklepach z elektroniką lub sklepach internetowych gdzie wybór jest zdecydowanie większy.

Na jakiej zasadzie działają filtry prywatyzujące ?

Zasada działania filtrów prywatyzujących jest zaawansowaną technologią. W folii umieszcza się technologie mikro żaluzji, czyli mikroskopijnych kanalików skierowanych prostopadle do wzroku osoby używającej urządzenie. Przepuszczają one obraz tylko w tej płaszczyźnie a osoby, które patrzą na obraz pod innym kontem, widzą czarny ekran. System ten działa bardzo podobnie do żaluzji okiennych. Jeśli są otwarte — widzimy, co jest za nimi, a jeśli patrzymy pod kątem, nie ujrzymy obrazu za nimi.

Czy warto używać takich filtrów ?

Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak. To doskonale narzędzie, aby uchronić dane i swoją prywatność. Taka blokada przyda się szczególnie — jeśli często podróżujemy i korzystamy z komputera np. w pociągu, samolocie czy na lotnisku. Filtry prywatyzujące będą też nieocenione w biurze gdzie uchronią nas przed wścibskimi spojrzeniami i dociekliwymi spojrzeniami współpracowników. Folie lub nakładki dostępne są w różnych wersjach rozmiarowych i pasują na różnego rodzaju wyświetlacze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here