Ranking kredytowy

0
1011
Ranking kredytowy

Kredyty gotówkowe wciąż zyskują w naszym kraju nowe grono zwolenników. Ich otrzymanie, przynajmniej jeśli chodzi o niewielkie kwoty, jest dosyć proste. Jest to jeden z najłatwiejszych sposobów na otrzymanie dodatkowej gotówki wtedy, gdy jest ona najbardziej potrzebna. Kredyty nie są także jakoś specjalnie drogie. Mowa tu oczywiście jedynie o kredytach oferowanych przez klasyczne banki, a nie chwilówki oferowane przez firmy pożyczkowe. RRSO dla kredytów gotówkowych wynosi zazwyczaj około 10-20% w skali roku. Jak jednak wybrać odpowiedni dla siebie kredyt gotówkowy? Pomóc może w tym dostępny w internecie specjalny ranking kredytowy, który uwzględnia oferty wszystkich liczących się w Polsce banków.

Co to jest kredyt gotówkowy?

Kredytem gotówkowym nazywamy sytuację, w której po złożeniu odpowiedniego wniosku w banku, oddaje on klientowi do dyspozycji daną ilość środków pieniężnych (jest ona wskazana we wniosku), a klient zobowiązuje się do jej oddania wraz z odsetkami w czasie zawartym w umowie kredytowej. Co ciekawe kredyt dostaniemy jedynie w banku. Wszystkie inne formy nazwiemy już pożyczką i takowych w banku nie dostaniemy. Dobrze rozgranicza to prawo, które określa zasady udzielania kredytów w ustawie o prawie bankowym, a zasady udzielania pożyczek w kodeksie cywilnym.

Ile kosztuje kredyt?

Ranking kredytowyCałkowity koszt kredytu to nie tylko oprocentowanie. Jego wysokość oczywiście jest istotną częścią w całościowym koszcie, jednak przy wyborze odpowiedniego kredytu nie powinniśmy się kierować tylko oprocentowaniem. Równie ważna jest wysokość prowizji oraz ubezpieczenie kredytu. Dopiero te wszystkie składniki w ujęciu rocznym stanowią wartość RRSO, czyli roczną rzeczywistą stopę oprocentowania. I to właśnie porównując tę wartość jesteśmy w stanie realnie porównać kilka różnych kredytów i wybrać ten, najbardziej odpowiedni dla siebie.

Ranking kredytowy

Wiedząc już, że najlepszym sposobem jest porównywanie RRSO w ofertach kredytowych możemy ruszyć na poszukiwania odpowiedniej oferty. Jednak ręczne przeglądanie takich reklam i ofert może być dosyć uciążliwe. Z pomocą przychodzi nam ranking kredytowy, który w jednym miejscu zbiera wszystkie oferty kredytowe banków i przedstawia je nam w bardzo przystępny sposób. Podając kwotę jaką chcemy dostać oraz czas w jakim planujemy ją oddać otrzymamy oferty wszystkich banków, które będziemy mogli posortować według wysokości raty lub łącznego kosztu kredytu. Dzięki temu szybko będziemy w stanie znaleźć ofertę najbardziej dostosowaną do naszych potrzeb.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here