Porównanie pożyczek

0
692
Porównanie pożyczek

Posiadanie własnego lokum to dla wielu szczyt marzeń. Oczywiście, znikomy odsetek osób, ma to szczęście, że może od ręki kupić wymarzone mieszkanie czy nawet dom. To wielkie szczęście móc sobie na takie coś pozwolić. Takie osoby nie muszą obawiać się o finanse, zazwyczaj mają po prostu dobre zaplecze finansowe i bez dłuższego namysłu inwestują w tego typu nieruchomości. To oczywiście bardzo rzadkie zjawisko. Przecież doskonale znane są prawdziwe realia. Takie, że jednak dla znacznie większej ilości osób, kupno własnego domu wiąże się z koniecznością wzięcia kredytu. Mniejszego lub większego – ale zawsze kredytu. Z pewnością, pierwszą czynnością jaką powinno się wówczas zrobić to porównanie pożyczek w różnych miejscach. To konieczny krok który powinno się podjąć zaraz w pierwszej kolejności, kiedy podejmie się decyzje o pożyczce. Jeśli jest to duża kwota, na pewno warto udać się po pożyczkę do banku. Jednak jeśli jest to niewielka kwota, którą szybko uda się nam spłacić, można zastanowić się nad wzięciem pożyczki poza bankiem. Niemniej jednak, w każdym przypadku warto wykonać porównanie pożyczek. Jeśli sami nie jesteśmy w stanie tego przeprowadzić, można zwrócić się o pomoc do doradcy kredytowego który zamiast nas dokona takiego porównania. Nie jest to łatwe zadanie dla zwykłej osoby.

Oczywiście porównanie pożyczek to tylko jedna z rzeczy, którą taki doradca za nas zrobi

Porównanie pożyczekTo on obliczy nam ile będzie wynosiła rata, przez ile najlepiej taki kredyt spłacać i ile pieniędzy dzięki temu zaoszczędzimy. Nie ulega wątpliwości, że porównanie pożyczek we własnym zakresie jest bardzo czasochłonne. Nie wszystkie banki udostępniają również wszystkie dane przez Internet. wówczas trzeba by samemu wybrać się do banku, a to już często wiele problemu. Doradca kredytowy zrobi to za nas i w dodatku nic mu za to nie trzeba płacić. Porównanie pożyczek, wycena kredytu, złożenie dokumentów do banku – wszystkim tym doradca kredytowy się za nas zajmie. A zatem jaki ma on cel w takiej działalności. Otóż, otrzymuje on prowizję od banku, z którym podpiszemy kredyt. Wydawać by się mogło, że jego porównanie pożyczek nie będzie obiektywne – że poleci on nam bank, z którym wiążą go najlepsze układy. Jednak okazuje się, że dostanie on dokładnie taką samą kwotę od każdego banku, niezależnie od tego, z którym bankiem zdecydujemy się ostatecznie podpisać umowę kredytową.

Oczywiście, porównanie pożyczek to tylko jedna z kilku rzeczy, które należy sprawdzić przed podjęciem pożyczki. Trzeba przede wszystkim upewnić się, że będzie nas stać na spłatę takiego zobowiązania. Jeśli nie mamy stałego źródła dochodu, być może branie pożyczki nie jest najlepszym pomysłem. Wiele osób zdaje sobie sprawę, że ich zdolność kredytowa pozostawia wiele do życzenia. Rezygnują oni na wstępie z pójścia do banku i postanawiają wziąć pieniądze z instytucji pozabankowej. Jednak – często takie coś kończy się na niespłaconych długach. O ile porównanie pożyczek jest tu łatwiejsze niż w przypadku kredytu bankowego – wystarczy wejść w internet i wpisać porównanie pożyczek – o tyle spłata zazwyczaj jest na innych warunkach.

Oprocentowanie pożyczek w instytucjach pozabankowych jest niesamowicie wysokie

Czasami pożyczając na przykład dwadzieścia tysięcy złotych, trzeba oddać dwa razy tyle – niemal czterdzieści tysięcy złotych. To bardzo często droga donikąd. Dlaczego zatem porównanie pożyczek cieszy się taką popularnością w sieci i jest jednym z najczęściej wyszukiwanych haseł? Właśnie dlatego, że wiele banków nie przyznaje kredytów osobom z niskimi dochodami i takie osoby ratują się biorąc pożyczki w innych firmach. Nierzadko są to firmy lichwiarskie, które żyją z wysokich odsetek i ścigają swoich klientów za niespłacone raty. Bardzo często w przeszłości słyszało się również historie w których przychodził komornik i chciał od kogoś spłatę długu, chociaż ten ktoś nigdy nic nie pożyczał. Wynikało to z kradzieży danych osobowych. Złodzieje używali nie swoich danych aby zaciągnąć pożyczki.

Porównanie pożyczekBardzo często firmy pożyczkowe działają przez Internet i nie weryfikują odpowiednio dobrze osób, które te pożyczki od nich biorą. Porównanie pożyczek jest na pewno ważnym elementem drogi do pożyczki, ale jeszcze ważniejsze jest sprawdzenie wiarygodności firmy, u której takie pieniądze się pożycza. To bardzo ważne na przyszłość, aby nie narobić sobie jeszcze większej szkody niż pożytku. Mówi się że pieniądze szczęścia nie dają, ale na pewno kłopoty finansowe są w stanie to szczęście zabrać. Czasem warto coś więcej i dłużej odkładać na koncie i kupić dopiero gdy będzie nas stać, a nie kiedy mamy na coś ochotę ale nasz portfel świeci pustkami. Należy mierzyć siły na zamiary, zwłaszcza gdy w grę wchodzą duże pieniądze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here