Porównanie kredytów

0
984
Porównanie kredytów

Zastanawiasz się nad zaciągnięciem kredytu konsumpcyjnego? Oczywiście taka forma pozyskania środków na finansowanie wydatków konsumpcyjnych jest dosyć często stosowana przez wiele osób. Jeśli nie dysponujemy gotówką na zakup nowej pralki czy też z lodówki to czasami warto udać się do banku i wziąć na ten cel po prostu kredyt. Niemniej jednak musimy wiedzieć w jaki sposób korzystać tylko i wyłącznie z ofert, które są dla nas najbardziej korzystne. Aby tego dokonać musimy wiedzieć w jaki sposób porównywać różne oferty kredytowe. Porównanie kredytów to pierwszy krok do znalezienia najbardziej korzystnej oferty. Jak tego dokonać?

Porównanie kredytów

Porównanie kredytówW jaki sposób porównać kredyty? Jak znaleźć ten, który będzie dla nas najtańszy? W tym celu warto przede wszystkim korzystać z tak zwanych porównywarek kredytowych. Na takich stronach internetowych znajdziemy zestawione ze sobą różne oferty kredytowe. W formie w ustandaryzowanej mamy jak na tacy podane różne parametry ofert bankowych. Możemy oferty porównywać na podstawie wysokości raty, czy też maksymalnego możliwego okresu spłaty kredytu, czy też wysokości oprocentowania. Niemniej jednak warto skupić się na jednym podstawowym parametrze oferty kredytowej. Jest nim RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Zawiera ona w sobie nie tylko odsetki, ale również wszystkie inne opłaty wynikające z zaciągnięcia kredyt. Dlatego też im mniejszy RRSO, tym kredyt będzie się dla nas wiązał z mniejszymi kosztami. W skład RRSO wchodzą odsetki,,a także opłaty przygotowawcze, opłaty rozpatrzenie wniosku, marża banku, czy też ubezpieczenie.

Jak złożyć wniosek o kredyt?

Kiedy już znajdziemy dla nas najbardziej odpowiednią ofertę, możemy przystąpić do składania wniosku o kredyt. Jak tego dokonać? Oczywiście możemy udać się do placówki bankowej i tam przy pomocy pracownika banku wypełnić odpowiedni formularz, ale również możemy tego dokonać samodzielnie poprzez internet. Oczywiście ta druga opcja jest znacznie łatwiejsza i zdecydowanie mniej czasochłonna. Wypełnienie formularza wniosku o kredyt konsumpcyjny jest sprawą dość prostą. Wystarczy, że dysponujemy dowodem osobistym i spiszemy z niego podstawowe dane osobowe. Oczywiście będziemy musieli również podać informacje o naszym zatrudnieniu i wysokości zarobków, koniecznym będzie również zamieszczenie szczegółowych informacji dotyczących naszej sytuacji materialnej i finansowej. Naturalnie będziemy musieli również do banku przesłać skany podstawowych dokumentów, takich jak zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. Na tej podstawie bank będzie mógł dokonać analizy naszej kondycji finansowej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here