Oferty kredytów

0
947

Potrzebujesz gotówki na zakup samochodu, remont mieszkania, czy też może na zaopatrzenie się w nową lodówkę? Oczywiście nie musisz dysponować odpowiednią gotówką na realizację takiego celu. Zawsze możesz skorzystać z oferty bankowej i wziąć kredyt konsumpcyjny. Oczywiście, aby wybrać odpowiednią dla siebie ofertę kredytową, warto wnikliwie przeanalizować przynajmniej kilka ofert bankowych. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że zwykły kredyt gotówkowy nie jest jakiś poważny zobowiązaniem finansowym. Oczywiście w tym sensie, że jest zazwyczaj krótkoterminowy i nie opiewa na dużą kwotę. Jednak jeśli chcemy kupić kilka różnych przedmiotów użytku domowego,a do tego samochód i jeszcze chcielibyśmy wyjechać na wakacje, to z pewnością weźmiemy kilka kredytów. Wówczas suma taki zobowiązań może już okazać się dla nas sporym obciążeniem. Dlatego za każdym razem kiedy zaciągamy zobowiązanie finansowe w postaci kredytu konsumpcyjnego, warto abyśmy wybierali tylko te oferty, które są dla nas najbardziej korzystne, czyli najtańsze.

Oferty kredytów – porównanie

Oferty kredytówOferty kredytów proponowane przez banki znajdziemy przede wszystkim na stronach internetowych – porównywarkach kredytowych. Są do strony internetowe zostawiające ze sobą różnorodne oferty bankowe, publikując ich podstawowe parametry. Jeśli chcemy wybrać najlepszą dla siebie ofertę kredytową, to powinniśmy szukać tej która wiąże się z jak najmniejszymi i kosztami. Aby dokonać takiego porównania powinniśmy przede wszystkim bazować na parametrze RRSO. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania kumuluje w sobie wszystkie opłaty jakie wynikają z zaciągniętego kredytu. Czyli mamy tutaj na myśli opłatę w przygotowawczą, opłatę za rozpatrzenie wniosku, czy też marżę banku, ale również miesięczne odsetki. Jeśli znajdziemy ofertę o najniższym RRSO to możemy być pewni, że będzie to do nas najbardziej korzystna propozycja, czyli jest zdecydowanie najtańsza.

Okres spłaty kredytu

Jaki okres spłaty kredytu będzie dla nas najbardziej korzystny? Zdecydowanie najbardziej korzystnym okresem spłaty kredytu jest okres jak najbardziej możliwie krótki. Wówczas możemy liczyć na bardzo małe odsetki. Koszt kredytu będzie zdecydowanie mniejszy. Jednak decydując się na kredyt z bardzo krótkim okresem spłaty musimy się liczyć również z tym, że bardzo wysokie będą raty. Na taki kredyt mogą się zdecydować tylko osoby,które dysponują odpowiednim środkami na obsługę kredytu. Jeśli wolisz raty niższe, to musisz znacząco wydłużyć okres spłaty kredytu i powiększyć jego ogólne koszty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here