Kredyt 50000

0
952

Chciałbyś zaciągnąć kredyt na 50000 zł? Jest to całkiem spora kwota, można ją przeznaczyć na wiele różnych celów, jednak otrzymanie kredytu gotówkowego na tak wysoką kwotę może być problematyczne. Aby go uzyskać musimy dysponować odpowiednimi zarobkami, ale również dobrą historią kredytową w BIK. Alternatywą są tak zwane chwilówki zaciągane w instytucjach pozabankowych, jednak wiążą się one z dość wysokim oprocentowaniem. Dlatego jeśli potrzebujemy tak wysokiej kwoty, to raczej warto jednak pójść do banku. Jak wziąć kredyt na 50 000 zł?

Kredyt na 50000zł

Kredyt 50000Jeśli chcemy wziąć kredyt na 50000 zł to w pierwszej kolejności powinniśmy wnikliwie ocenić stan naszych finansów. Zastanówmy się, czy jesteśmy w stanie zaciągnąć takie zobowiązanie a potem regularnie obsługiwać kredyt. Jeśli czujemy się na siłach i uważamy, że nasze zarobki pozwalają nam na opłacenie miesięcznych rat, to możemy przystąpić do porównywania różnorodnych ofert bankowych. Oczywiście warto znaleźć taką ofertę, którą będzie dla nas najtańsza, czyli będzie się wiązała z jak najmniejszymi kosztami. I nie chodzi tutaj tylko o oprocentowanie i wynikające z niego odsetki, które będziemy musieli opłacać przez cały okres spłacania kredytu. Sprawdź również na jakiej wysokości kształtuje się marża banku. Bank również może pobrać opłatę za przyznanie kredytu, czy też opłatę za rozpatrzenie wniosku. Mogą to być całkiem wysokie opłaty. Tak więc warto na to zwrócić szczególną uwagę. Jeśli chcemy poznać całkowity koszt naszego kredytu, to zwróćmy uwagę na RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Pokazuje nam ona na jakim poziomie kształtują się całkowite koszty rozpatrywanego przez nas kredytu.

Zdolność kredytowa

Czy jeśli jeśli chcemy uzyskać kredyt gotówkowy na kwotę 50 000 zł powinniśmy dysponować odpowiednią zdolnością kredytową. Bank będzie próbował ocenić nasze możliwości finansowe co do spłaty kredytu, zarówno kapitału, jak i odsetek, w terminie który będzie określony w umowie. W dalszej kolejności bank sprawdzi również naszą wiarygodność kredytową. W tym celu z pewnością przejrzy bazę BIK, w której są wszelkie informacje na temat naszych wcześniejszych kredytów. Dlatego też jeśli kiedyś spóźniliśmy się z opłatą raty miesięcznej za jakiś kredyt konsumpcyjny, czy też może za rachunki, to może taka informacja właśnie znalazła się również w BIK-u. W takiej sytuacji nasza zdolność kredytowa może nieco stracić na wiarygodności.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOferty kredytów
Następny artykułKredyt 40000

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here