Kalkulator zdolności kredytowej gotówkowy

0
681
kalkulator zdolności kredytowej gotówkowy

Aby otrzymać kredyt gotówkowy należy spełnić szereg wymagań. Banki są już bardziej ostrożne w ich udzielaniu niż jeszcze kilka lat temu. Obecnie najbardziej istotne jest posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej oraz w przypadku dużych kredytów, również wniesienie odpowiedniego wkładu własnego. Bez tego nie mamy nawet co liczyć na otrzymanie korzystnej oferty kredytowej. Aby ocenić naszą zdolność kredytową możemy skorzystać z dostępnych w internecie kalkulatorów zdolności. Oczywiście wynik pochodzący z tego typu narzędzia nie będzie wiążący dla banku, jednak kalkulator zdolności kredytowej pozwoli realnie ocenić nasze szanse na otrzymanie kredytu i w razie potrzeby również pozwoli podjąć konkretne działania pozwalające zwiększyć naszą zdolność i otrzymanie kredytu.

Kalkulator zdolności kredytowej – Gotówkowy kredyt

Kalkulator zdolności kredytowej - Gotówkowy kredytOceniając swoją zdolność kredytową będziemy musieli podać szereg danych. Przede wszystkim chodzi o nasze zarobki oraz stałe zobowiązania. Nie będą to tylko zobowiązania związane ze spłacanymi obecnie kredytami. Pod uwagę są brane chociażby alimenty, limity na kartach kredytowych itp. Również stałe wydatki związane z utrzymywaniem gospodarstwa domowego będą miały niebagatelne znaczenie w ocenie zdolności kredytowej. Po podaniu tych danych algorytm kalkulatora będzie w stanie wstępnie ocenić naszą zdolność. Nie będzie to oczywiście decyzja wiążąca. Bank musi sam ocenić taką zdolność. Jednak jeśli okaże się, że owej zdolności jeszcze nie mamy, to będziemy mogli przedsięwziąć określone środki aby tą zdolność otrzymać. Może to być np. spłata jakiejś pożyczki lub kupno jakiegoś sprzętu domowego na raty i jego terminowa spłata.

Jakie wymagania trzeba spełnić aby otrzymać kredyt?

Otrzymanie kredytu gotówkowego wiąże się ze spełnieniem szeregu wymagań. Najważniejszym czynnikiem jest jednak owa zdolność kredytowa. Oprócz tego będziemy musieli posiadać dowód tożsamości oraz konto bankowe założone na takie same dane jak te podane w dowodzie tożsamości. To właściwie wystarczy do tego aby pozytywnie przejść procedurę otrzymania kredytu gotówkowego w niemal każdym banku działającym na naszym rynku.

Jaki kredyt gotówkowy wybrać?

Jeśli posiadamy odpowiednią zdolność kredytową możemy zacząć myśleć o wyborze konkretnego banku, który udzieli nam kredytu. Pomocne mogą się w tym okazać specjalne porównywarki kredytów. Sami musielibyśmy spędzić mnóstwo czasu z kalkulatorem w ręku przeliczając każdą ofertę. Posiłkując się jedynie wysokością oprocentowania eksponowanego w reklamach nie bylibyśmy w stanie wybrać najtańszego kredytu. Podając w porównywarce takie dane jak wysokość kredytu oraz okres spłaty otrzymamy czytelny ranking wszystkich ofert i będziemy mogli wybrać bank, który zaoferuje nam najkorzystniejszą umowę kredytową.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRanking kredytowy
Następny artykułTani kredyt

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here